top of page

„Health Manifesto” 

Skąd ten pomysł?

Słuchając opowieści osób chorych i przyglądając się bacznie środowiskom oferującym różnego rodzaju zajęcia lub promocji zdrowego stylu życia zadajemy pytanie: a gdzie w tym wszystkim miejsce dla osób z chorobami skóry? Odpowiedź na powyższe pytanie jest rozczarowująca bowiem nie ma tam miejsca dla osób chorych. W Polsce jest bardzo dużo propozycji zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, jednak żadne z nich nie daje pełnej edukacji w profilu chorób skóry. Sytuacja ta jest niesprawiedliwa, krzywdząca i nie istnieje żaden racjonalny powód, który sprawiałby, że powinna dalej obowiązywać. Stąd też pomysł na przeprowadzenie warsztatów dla osób zmagających się z chorobami skóry. Health Manifesto to projekt który opiera się na siedmiu spotkaniach tematycznych przybliżających chorych na łuszczycę do aktywności ruchowej oraz edukacji w zakresie zdrowego odżywiania. Świadomość zdrowej eko diety to wybory, które w mało inwazyjny sposób potrafią czynić cuda w naszym organizmie i pozwolą nie tylko zwiększyć edukację pod względem, zdrowego żywienia, ochrony planety ale też zdecydowanie poprawić kondycję skóry, a przede wszystkim uczestnicy poczują się lepiej. W połączeniu z warsztatem ze świadomości ciała, ćwiczeniami oddechowymi sprawią iż uczestnicy w prosty sposób nabędą narzędzia które poprawią ich funkcjonowanie. Pokażemy uczestnikom że zdrowie to nie tylko brak choroby i ładny wygląd. Zdrowie to profilaktyka, świadomość odżywiania walory smakowe, świadomość umysłu pogoda ducha wiara w siebie, świadomość ciała, umiejętność opanowania stresu, łatwych ćwiczeń i relaksacji. Projekt jest krokiem w stronę stworzenia dla osób chorych przestrzeni do funkcjonowania w której będą mogli czuć się swobodnie.

Kim są nasi uczestnicy?

Projekt skierowany jest do młodzieży i dorosłych, chorych na łuszczycę i inne choroby skóry, które ze względu na swoje dolegliwości czują opory wobec aktywnego uczestnictwa w zajęciach ale chciałyby się dowiedzieć jak w łatwy sposób zmienić swój styl życia.

Co tam będzie się działo?

Planowane warsztaty będą bazować na nowoczesnych mało znanych i promowanych metodach naturalnego odżywiania oraz pracy z własnym ciałem. Przekażemy informacje na temat zdrowych metod odżywiania osób z problemami skóry, zaprosimy ludzi na warsztaty, którzy podzielą się wiedzą naukową z zakresu doboru produktów i odżywiania. Uczestnicy będą mieli możliwość nauki praktycznej w metodach naturalnego zdrowego odżywiania. Zamierzamy również stworzyć uczestnikom zajęć przestrzeń do rozmowy, wymiany doświadczeń i podzielenia się swoimi problemami. Chcielibyśmy aby uczestnicy naszego projektu nabyli wiedze praktyczną i teoretyczna oraz żeby wiedzieli w jaki sposób mogą zadbać o siebie i pracować ze swoim ciałem.

Co osiągnęliśmy?

 

Kto finansował projekt?

Projekt został sfinansowany przez Europejski Korpus Solidarności.

Health Manifesto logo.png
PL-V-Finansowane-przez-Unie-Europejska_POS.png
bottom of page