top of page

Zatrzyj ślady

Ten projekt powstał z myślą o wspieraniu społeczeństwa w zrozumieniu i radzeniu sobie z coraz bardziej aktualnym problemem - dziedzictwem cyfrowym, które pozostaje po naszych bliskich po ich odejściu. E-book został stworzony w ramach projektu “Zatrzyj Ślady”, który jest finansowany przez Unię Europejską.

Świat cyfrowy stał się integralną częścią naszego życia, a to oznacza, że nie tylko nasze wspomnienia, ale także nasza tożsamość i ślady życia pozostają w sieci. Celem tego e-booka jest dostarczenie Ci podstawowych informacji i narzędzi, które pomogą Ci skutecznie zarządzać dziedzictwem cyfrowym osoby zmarłej, unikając przy tym niepożądanych konsekwencji, takich jak kradzież tożsamości czy niepotrzebne reklamy.

Nasze działania są kierowane nie tylko na rzecz bezpieczeństwa w Internecie, ale także na rzecz rzeczywistej zmiany w tej dziedzinie. Poprzez ten projekt dążymy do zmniejszenia ilości tzw. "kont-widm" w przestrzeni internetowej, usuwając zbędne dane z różnych serwisów online. To przyczyni się do ograniczenia kłopotów dla rodziny zmarłej osoby. Jednocześnie chcemy zwiększyć Twoją świadomość na temat pozostawiania śladów cyfrowych oraz skłonić Cię do refleksji nad liczbą i jakością profili, które zakładasz w sieci. Nasza elektroniczna publikacja nie tylko dostarczy Ci wiedzy, ale również pomoże Ci uporać się z obecnością zmarłego w przestrzeni wirtualnej. Dzięki temu e-bookowi, zyskasz nowe kompetencje cyfrowe, które pozwolą Ci skutecznie zarządzać dziedzictwem cyfrowym i chronić pamięć Twoich bliskich. Będziesz również lepiej przygotowany do działań związanych z planowaniem przyszłości online oraz współpracą z różnymi organizacjami.


Zapraszamy do lektury i rozwijania swojej wiedzy

na temat zarządzania dziedzictwem cyfrowym!

Comments


bottom of page